713 kilometrów na rolkach i Cyber Oko dla małego chłopca! Rolki Reggae Rajd pomógł kolejnemu dziecku
Agata i Wojciech Miszewscy, małżeństwo z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, przejechali na rolkach z Lublina do Ostródy. Pomagali w ten sposób rodzicom dziewięcioletniego Czarka z porażeniem mózgowym w zdobyciu środków na system do neurorehabilitacji. Efekt - ponad 20 tysięcy złotych. Czarek wkrótce dostanie Cyber Oko!
2019-07-31, 20:59

Rolkarze wystartowali 29 czerwca z Lublina, by po 12 dniach stawić się na mecie w Ostródzie. Planowali przejechać 707 kilometrów, jednak ostatecznie trasa okazała się nawet dłuższa. Wyniosła aż 713 kilometrów.

- To były niesamowite dwa tygodnie. Pełne spotkań z fantastycznymi ludźmi, którzy witali nas z otwartymi ramionami i otwartymi sercami. Nigdy wcześniej nie byliśmy na wschodzie Polski i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Od dzieci w jednej z miejscowości dostaliśmy nawet rysunki z naszymi podobiznami! - opowiadają wzruszeni Agata i Wojciech. - Każdego dnia pokonywaliśmy od 50 do ponad 100 kilometrów. Tam, gdzie nie dało się jechać na rolkach szliśmy pieszo. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że udało się kolejny raz osiągnąć cel i pomóc dziecku w potrzebie.

W ciągu niecałych dwóch tygodni rolkarze pokonali trasę: Lublin - Świdnik - Radzyń Podlaski - Biała Podlaska - Siemiatycze - Bielsk Podlaski - Białystok/Gugny - Augustów - Suwałki/Szafranki - Giżycko - Mrągowo - Olsztyn - Ostróda. Finał 11 lipca miał miejsce podczas oficjalnego rozpoczęcia Ostróda Reggae Festival, największego w Polsce festiwalu muzyki reggae. Agata i Wojciech są jej miłośnikami. Do tego stopnia, że pobrali się właśnie podczas ostródzkiego festiwalu.

Wyczyn oleśnickiego małżeństwa, wspieranego przez dwuosobową ekipę techniczną: Laurę Kwoczałę i Bartłomieja Dwornika, miał szczytny cel. W ten sposób cała czwórka pomagała Czarkowi Raczyńskiemu. Dziewięcioletniemu chłopcu z Ostródy, który od urodzenia cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe, padaczkę i zespół Westa. Aby móc porozumiewać się z rodzicami, potrzebuje specjalistycznego systemu do neurorehabilitacji i komunikacji. Tak zwanego Cyber Oka, opracowanego na Politechnice Gdańskiej.

- Czarek już od pierwszej chwili urzekł nas swoim uśmiechem i radością w oczach. Dlatego postanowiliśmy pomóc jemu i jego rodzicom - tłumaczą rolkarze. - Dla nas przeciwnikiem były tylko kilometry, Czarek na co dzień musi zmagać się z dużo groźniejszym przeciwnikiem, jakim jest ciężka choroba.

Rolkarze i ich ekipa cały Rajd relacjonowali w mediach społecznościowych, spotykali się z mieszkańcami mijanych miejscowości i lokalnymi mediami. Opowiadali o Czarku i namawiali do przekazywania datków na konto Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, której chłopiec jest podopiecznym. Ich wyczyn za pośrednictwem internetu śledziło ponad 40 tysięcy kibiców.

- Dzięki wpłatom sponsorów Rajdu, darowiznom kibiców i przyjaciół, internetowej zbiórce i uruchomionym specjalnie w tym celu charytatywnym licytacjom udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych, dzięki którym Fundacja i rodzice Czarka będą mogli kupić Cyber Oko - cieszą się Agata i Wojciech. - Dzięki temu pierwszy raz od urodzenia, od dziewięciu lat, rodzice będą mogli porozumiewać się z synem! To jest coś wspaniałego!

- Jesteśmy w szoku i w euforii. Niesamowicie wdzięczni za pomoc dla Czarka, że możemy zrealizować kolejny krok w jego rehabilitacji - mówiła witając rolkarzy na mecie Joanna Raczyńska, mama Czarka. - Kiedy oglądałam relacje Agaty i Wojtka bardzo żałowałam, że nie mogę być z nimi. Jestem ogromnie wdzięczna za pomoc!

Agata i Wojtek Miszewscy od trzech lat organizują charytatywne wydarzenia rolkarskie. To oficjalni rekordziści Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach. Przez 24 godziny jeździli non stop po wrocławskim Rynku, pomagając zbierać pieniądze na leczenie dzieci chorych na raka z kliniki Przylądek Nadziei. Mają też na koncie 1000-kilometrowy rajd granicami Polski z Dolnego Śląska na Mazury, a Agata to dodatkowo najlepsza na świecie rolkarka roku 2018 pod względem liczby przejechanych kilometrów.

- Wiemy jedno: pomaganie jest fajne! Dlatego zawsze staramy się podarować innym uśmiech i podzielić się radością, która gra nam w sercach w rytmie reggae. Bo reggae to też nasza wspólna miłość - mówi rolkarskie małżeństwo. I już zapowiadają, że w głowach rodzi im się pomysł na kolejną akcję, o której usłyszymy we wrześniu.

Patronami Rolki Reggae Rajd 2019 byli:

Ostróda Reggae Festival • Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą • Polski Związek Sportów Wrotkarskich • Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych Rzecz Jasna

Sponsorzy kilometrów:

Konferansjer.com.pl • Opineo • ENGI Platform • Sklep Zoologiczny Dziki Zwierz •
Oleśnica Na Rolkach • Katarzyna Kozłowska • Dwornik.pl

Partnerzy:

Rentis.plFabryka Druku FD24.pl • Magielnik • SimplyRent

Patroni medialni:

Czwórka Polskie Radio • Ostróda News • Moja Harmonia Życia • Menadżer Floty • Reporterzy.info

Wideo podsumowujące Rolki Reggae Rajd 2019:

Więcej informacji o Rolki Reggae Rajd:

Więcej o Czarku Raczyńskim:

KONTAKT / AUTOR
Bartłomiej Dwornik
+48 717 575 782
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.